Author Topic: Mića i Kiki  (Read 6865 times)

Offline Skipi

• VIP
Odg: Mića i Kiki
« Reply #60 on: 09.05.2017, 23:07:02 »
Ako i narednih dana budu crvene mozes onim stapicem za usi premazati nosnice sa mlakim cajem od kamilice :yes:

Offline Blade

• Junior
  • **
« Reply #61 on: 21.06.2017, 02:44:48 »
Novi problem...

Ovaj put sa Kiki...Ima dijareju vec 3-4 dana, povremeno silazi na dno kaveza, dize rep na zid kaveza i cvrcka. Nikada do sada nije nosila jaja, a ima 2,5 godine. Ona i MIća se pare vec duze od godinu dana. Raspolozena je, jede, pije, igra se,...da napomenem da malo cesce pije vodu nego obicno.

Da li je to normalno pre nego sto bi trebala da snese jaje ili je znak za zabrinutost?

Offline Liki

• Administrator
  • VIP
    • Papige
« Reply #62 on: 21.06.2017, 16:18:13 »
Da li joj je kakica uvećana ili ne? Ako je uvećana onda je to znak da je jaje na putu ... jesi li im stavio kućicu?

Offline Blade

• Junior
  • **
« Reply #63 on: 19.11.2017, 02:45:14 »
Dugo nisam pisao...

Papagaji su dobro, sve imaju,...Imali su kucicu, koju sam napravio po modelu kakav je objašnjen na forumu...Prvo vreme nisu ulazili, eventualno priđu do otvora, ali ne uđu. Posle oko 2 nedelje su se okurazili i ušli. I jedno veče primetim, nema Miće u kavezu, podignem poklopac od kućice, a on unutra, ugnezdio se i hukće, kao kada se brani, nisam hteo da ga diram, naravno. Mislio sam da je Kiki snela jaje, pa je on legao na njega i brani. Ali kada se vratio iz gnezda u kavez, pogledao sam, jajeta nema. I to se par puta desilo, od strane oba papagaja.

Onda su počeli da ulaze i izlaze iz kućice, dešavalo se da oboje budu u isto vreme unutra. Desila se promena u njihovom ponašanju, postali su divljiji. Daleko do toga da su me ujedali, kada ih uzmem u ruku, ali nisu više hteli u istu tek tako. I ja im odvojim kućicu od kaveza, vratim u prvobitno stanje. I ponašanje je počelo da im se vraća u normalu.

Jajeta i dalje nema, pare se, ponašaju se normalno, jedu, igraju se,...U Januaru će biti tri pune godine, kako su kod mene. Biće neke sveze slike...

Offline Skipi

• VIP
« Reply #64 on: 19.11.2017, 13:58:32 »
Sve je to sasvim ok što su malo divlji u odnosu na ranije, jednostavno su više vezani jedno za drugo nego za tebe, ne brini :yes:

Offline aruena

• Senior
« Reply #65 on: 21.11.2017, 20:26:32 »
Nekada ptičice burno reaguju na promenu kućice ili kaveza... Dobro je da su se smirili.  :yes: Čekamo nove sličice...
Poli, Loli, Frodo, Jana, Bjanka, Žuja, Pipin, Cacko, Cile, Lili, Vili, Mimi, Kiki, Cica, Tiki i Luna :heart:

Offline Blade

• Junior
  • **
« Reply #66 on: 20.08.2018, 09:35:22 »
Posle nešto više od 3,5 godine, od kako ih imam, Kiki je uginula.

Početkom godine je prvi put snela jaja, dva. Posle toga nije više nikad. I tada sam je odneo kod veterinara, a ona joj je dala neki lek da se oporavi, pošto je tu oko trtice bila sva krvava, a i u kavezu sam primetio krv. Posle tog leka je bila u redu.

Pre oko 2 meseca počeo je da se oseca jak smrad kada se uđe u sobu gde su i primetio sam da Kiki ima retku stolicu. Naravno odmah sam reagovao i odveo je kod veterinara. Pošto je doktorka Radmila uzela izmet na analizu, a dala mi je lek Orvazil, da joj dajem preko šprica direktno u kljun, a analizom izmeta je utvrdila da ima neku crevnu infekciju, posle 10 dana je taj jak smrad prestao, a stolica vise nije bila toliko retka. Ona je sve vreme bila vesela, igrala se sa igračkama koje su u kavezu, letela, sama izlazila i ulazila u kavez,...

Juce sam primetio da je nesto mirnija nego inace, ulazila je u kucicu, pa malo izađe i opet se vrati. Nekarakteristično za nju. Bio sam rešen da je danas odvedem kod veterinara. Nisam ni slutio da je da klone tako brzo u roku od par sati. Čak juce popodne je jela i pila vodu, kretala se (do duše manje nego inace). A sinoć sam primetio da je na dnu kaveza i da ne moze na noge. Uzeo sam je u ruke i pokušao da u momentu dobijem veterinara, ali bezuspešno. I da sam uspeo, ne bi stigao. Uginula mi je u rukama u roku od par minuta. Šta se desilo...Voleo bi da mi neko kaze. Od papagaja koji je leteo prethodnog dana, a istog šetao po kavezu, jeo i pio,...klonula je dotle da je uginula u roku od par sati. Mnogo mi je teško, voleo sam je, bila je mnogo pametna i mirna. Volela je da se mazi, češka, stajala je na ramenu, umela je sama da izađe i da se vrati u kavez. Imala je svu negu. U prostoriji gde su bili ona i Mića se nikada nije pušilo, puštani su da lete skoro svaki dan. Takođe im je svakodnevno menjana hrana i voda. Ali verujte, to mi nije uteha.

Evo nekih njenih slika,...

Šta sada raditi sa Mićom u smislu da li ga ostaviti samog ili mu kupiti drugu ženku? Šta je bolje za njega?

Offline aruena

• Senior
« Reply #67 on: 07.09.2018, 13:36:07 »
Žao mi je zbog Kiki. Vidi kako se Mića ponaša,ako je depresivan bolje je da dobije društvo. Moja Cica je dobro podnela gubitak Cacka i Kikija pa joj nisam dovela društvo. A ona je došla jer su ova dvojica patili za Ciletom i Mimi. Isto je važno kako ptica prihvata novine,budite spremni na dva kaveza.
Poli, Loli, Frodo, Jana, Bjanka, Žuja, Pipin, Cacko, Cile, Lili, Vili, Mimi, Kiki, Cica, Tiki i Luna :heart:

Offline Blade

• Junior
  • **
« Reply #68 on: 01.11.2018, 10:23:49 »
To nikada nisam video, da ptica tako ugine za bukvalno 15 minuta. Jeste bila mirnija, nego inače, taj dan. Ali samo odjednom ne moze na noge i klonula je. Ptice obicno kunjaju po par dana, pre nego sto uginu. Samoća ne valja ni za jedno zivo bice, pa ne valja ni za pticu. Nije Mića ni sada depresivan, mnogo je bolje, nego sto sam ja mislio da ce biti. Ali ja mu nisam pravo drustvo, bez obzira koliko paznje mu posvecujem, treba mu drustvo svoje vrste.

papige.info na netu

Facebook grupa Tapatalk & Forum Fiend Instagram

uputstva

Postavljanje slika Postavljanje slika sa FB Postavljanje avatara

važne teme

Veterinari za ptice Voće i povrće Vitamini i minerali Lista stvari/bilja štetnih za ptice Prečke i igrališta