Author Topic: Riko suncana konura  (Read 21377 times)

Offline Liki

• Administrator
  • VIP
    • Papige
Odg: Riko suncana konura
« Reply #315 on: 03.12.2017, 00:09:11 »
Verujem da nije jednostavno ali trenutno je tako kako je - vremenom će se i on smiriti samo treba imati snage za sve to. Bilo bi dobro da mu se napravi neko igralište, neko mesto gde bi mogao da se zabavi a da to nije uništavanje lamperije  :yes:

Offline L!

• VIP
« Reply #316 on: 11.12.2017, 13:39:54 »
To kako opisuješ Rika mi dosta liči na Cvrleta nakon preseljenja.
Znam da te neću utešiti, ali Cvrle se nikada nije vratio na ono kakav je bio u starom stanu, gde je npr umeo da odleti na vrata sobe, malo ih izgricka i onda se pribije uz zid i drema neko vreme, zaboravim da je u prostoriji... U ovom stanu smo više od godinu i po, i svakako je sada bolja situacija nego prvih par meseci, ali ipak se sve svodi na sledeće - ako me vidi ili čuje, nema šanse da bude bilo gde osim na meni (ili ne daj bože zatvoren), odmah dreka na sve strane, i to traje i traje...
Moj utisak je da se u ovom stanu ne oseća dovoljno sigurno (iz ko zna kojih razloga), čak se više štreca na raznorazne zvukove nego u starom stanu...
Jedino kad je moguće malo mira je kada je u zasebnoj sobi u starom kavezu (koji mu sada služi za spavanje, jer tu noću ima potpuni mir), tu ga zatvorim i ume da se utiša. Sve ostalo vreme je ili na meni ili u suprotnom urla kao da ga kolju.

Pribegavao sam nekim ''trikovima'' o kojima smo već pisali na forumu, ali nije baš urodilo plodom...Verovatno da postoji način da se to reši, da se puuuuno radi s njima, ali ja za to jednostavno nemam ni vremena ni energije.
« Last Edit: 11.12.2017, 13:49:01 by L! »
Poor is the man
Whose pleasures depend
On the permission of another

Offline sssandrollina

• Član
« Reply #317 on: 11.12.2017, 13:59:20 »
Bas sam tebe htela da cimam i pitam sta si uradio sa Cvrletom nakon preseljenja, secam se da je bila slicna situacija.
Riko ke ovih dana uspistavio kontakt sa mojim muzem, hoce opet kod njega i da se mazi. Dok ja nisam na vidiku sve je ok, bude koja epizoda dranja al prezivimo. Tako da ja sa bebom trenutno zivim u spavacoj sobi a on u dnevnoj.
Kad bih ja bila sigurna da on nece napadati bebu, bio bi on mnogo pusten, ovako ima manje slobode, al opet bude bar 3-4h napolju.
Ono sto me raduje je da je juce sleteo na stolicu, uleteo sam u malu sobu i hteo da sleti na aspirator, tako da mi se cini da se opusta polako. Hormoni ga jos pucaju, sve po kavezu smrdi na povracku, hrani sta stigne, a pogotovo mene, ako stignem ovih dana dobice nove igracke i neko igraliste, napravicemo nesto i probacu da mu namestim ljuljasku kao u prethodnom stanu pa se mozda jos malo opusti...
A probam svaki put kad krene histerija da izadjem iz sobe, citala sam da to moze da pomogne, al nisam konzistentna bas. Do tad je dobio tockice na kavez pa kad je neizdrzivo Rilo dobije svoju sobu.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
« Last Edit: 11.12.2017, 14:02:22 by sssandrollina »

Offline L!

• VIP
« Reply #318 on: 11.12.2017, 14:07:24 »
Super ako se polako opušta... kao što rekoh, ni Cvrle više nije anksiozan kao prvih par meseci, ali fakat nije ni isti kao što je bio u starom stanu.
Fiksacija na jednu osobu jeste problem (a vrlo su skloni tome), pa je usled nesigurnosti u novom prostoru to dodatno izraženo.
Poor is the man
Whose pleasures depend
On the permission of another

Offline sssandrollina

• Član
« Reply #319 on: 17.12.2017, 21:24:49 »
On je podvojena licnost definitivno. Danas je nemoguc do te mere da sam plakala. Bude napolju vise nego inace, sigurno 4h na dan. Dok je napolju sve je ok, mazi se vrslja po nama, sad je krenuo opet sa mojim muzem da bude u ok odnosima, visi i po njemu. Dok ja nisam u dnevnoj, Riko je u kavezu i cuti, al je bukvalno nemoguce da sam ja u dnevnoj a da je on u kavezu i da radi bilo sta osim da vristi. Ja vrtim film i pokusavam da nadjem ideju koja bi ga iole vratila u normalu. Malo malo pa je pokriven jer je to jedini nacin da ne bude lud kad mene vidi. Danas sam mu pravila razmestaj u kavezu, dobio je nove igracke, al ga apsolutno nista ne zanima. Prosto ne znam jel treba da mu posvecujem vise paznje ili da ga ignorisem, a drugi da se zanimaju njime da bi se smanjila fiksacija na mene.

Offline sssandrollina

• Član
« Reply #320 on: 31.12.2017, 17:53:19 »
Ajd da Riko ne ostane ovako opljuvan kad se forum zatvori, da napisem da se malo lepse ponasa. Ima perioda histerije al nije kao pre dve nedelje, pustio me je da zivim malo u dnevnoj, nasao par mesta u stanu na koja slece i skontao da kad salje poljupce dobije paznju a kad vristi prekrivac. Pa sad nekad od muke sav se trese al ne vristi, mislim i dalje je mnogo glasniji nego pre i trazi paznju skoro stalno al je postalo podnosljivije. Malo mu se i hormoni smiruju ili sam uspela da mu objasnim da mene ne hrani.

papige.info na netu

Facebook grupa Tapatalk & Forum Fiend Instagram

uputstva

Postavljanje slika Postavljanje slika sa FB Postavljanje avatara

važne teme

Veterinari za ptice Voće i povrće Vitamini i minerali Lista stvari/bilja štetnih za ptice Prečke i igrališta