Author Topic: Mali aleksandar - Poli  (Read 148 times)

Offline dizea91

• Junior
  • **
Mali aleksandar - Poli
« on: 25.04.2019, 13:47:06 »
Pozdrav svima :).

Jucer sam kupio malog aleksandra nakon dugog vremena. Covjek koji ga je prodao, (dala mu komsinica koja je morala u Njemacku, a kod njeg 15dana ne moze se brinutio njemu), kaze da je star oko 15mjeseci. Nije mu se jos formirao prsten, ali ima naznaka. Kaaze da se zove Poli, pa mu moram tako ostaviti ime :).

Sinoc kad sam ga dovukao u stan, nisam mu htio prilaziti, bio je sam da se navikne na stan. Vec jutros je poceo da pusta jake zvukove (trlm trlm nesto ovako ????). Ja I zena pijemo kafu prije posla, on jede pored nas, cak I nesto gundja pomalo, a cak mi je I iz ruke pojeo limun  :joy: . Ne skace po kavezu kad se mijenja hrana vec prvogg dana. Pa mislim dda aje vec fino navikao na ljude kod te gospodje.
Sada cu polako sa njim da krenem, sa svim treninzima, rukom, kliker ako treba I strpljenje najvaznije :).

Mozete li mi savjetovati od hrane (mislim na zitarice sjemeneke) koju mu je, najbolje uzeti. Citao sam da sve zivo vole od voca I povrca, sto sam I vidio I sam. Odmah dodje I jede nakon 2sata poznavanja mene :)
. Rekao mi je momakI da uzasno voli kikiriki neljusteni, pa dal da ga dajem u pocetku kao nagrade za trening I pridobijanje njegovog povjerenja :) ??
Od igracki I tih zezancija, sta bi mu bilo najbolje da kupim ? Dal da na kavez sa vanjskig strana stavim preckica I igracki ?

Slike ce biti kada se malo adaptira :). LP svima :)

papige.info na netu

Facebook grupa Tapatalk & Forum Fiend Instagram

uputstva

Postavljanje slika Postavljanje slika sa FB Postavljanje avatara

važne teme

Veterinari za ptice Voće i povrće Vitamini i minerali Lista stvari/bilja štetnih za ptice Prečke i igrališta