Author Topic: Divlje tigrice  (Read 4478 times)

Offline anaanchy

• Junior
  • **
Odg: Divlje tigrice
« Reply #30 on: 05.03.2017, 22:05:14 »
Hvala Liki na savjetu :srce: Ma prirasla mi je srcu, kada je van krletke stvarno mi stane na prst, dopusti i da ju poljubim i pomazim, jede nam iz ruke. Nije nikoga od nas čak nikada ni ugrizla. I trudim se da ne dozivljava nikakav stres, a i curica mi je stvarno dokazna i ne maltretira ju. Mada, koliko god se trudimo, pripitomljavanje ide zaista sporo. Nije toliko živahna i raspjevana, pa se uvijek pitam je li nesto do nas. Stavila sam.joj drvene precke, igrackice, ljuljackicu, ali ona nista ne voli :rofl: U krletci satima stoji na mjestu i ne mrda. Nije bas znatizeljna. Toliko sam.joj voca i povrca stavljala, ali nikad nista ni da proba. Bas mali tvrdoglavko.

Offline sssandrollina

• Član
« Reply #31 on: 05.03.2017, 22:42:32 »
Meni 2 meseca ne zvuci kao dug period za pripitomljavanje, pogotovo ako kazete da hoce da dodje na prst i da cak pusta da je dodirnete. Bilo bi mi mnogo zao da pticicu vratim, zato sto ne ispunjava moja ocekivanja, a ni to da nabavite rucno hranjenu pticu nije garant da bi vam se brze pripitomila. A za voce i povrce, probajte da ga izrendate, naseckate sitno, ispasirate, dodate malo plazme recimo, ne bi li je zainteresovalo da proba, a ako ni tako ne ide bar joj dajte vitamine u vodu.

Offline anaanchy

• Junior
  • **
« Reply #32 on: 05.03.2017, 22:50:04 »
Ma ne bih ja nju dala. Bilo bi mi zao kada bj do toga doslo. Gdjegod me naljuti koliko je tvrdoglava, pa se bacim u razmisljanje, jer stvarno dosta truda i paznje ulazem.Jedino bih zbog curice voljela da je malo zivahnija. Ali sta je tu je. Jos joj je sve novo, mozda za par mjeseci bude druga prica. A sto se tice voca i povrca, ma ja sam i rendala i stavljala u.komadu, znala sam zakaciti i na stapice za raznjic, i svjeze i kuhano, posipala i keksom i prezlom, ali dzaba. Zao mi je, jer mi je sve iz vrta domace, ali vrazicak nece nista. Voli jedino bar u klasu, pa se trudim da njega bar imam dovoljno. Skuzila sam da cak nece ni sve sjemenke da pojede iz posudice. Redovno gricka jod kamen. Sipinu kost ne zeli ni blizu

Offline Skipi

• VIP
« Reply #33 on: 06.03.2017, 01:16:37 »
Ni moji nikada nece pojesti sve sjemenke a isto tako vidim razliku (ne samo kod papagaja nego i kod kanarinaca) da svako voli drugacije sjemenje, ono sto jedno pojede prvo kod drugoga ce ostati netaknuto...
Ja pticicu ne bih vracala, to sto dodje na prst je vec dovoljan znak da je pitoma a o mazenju i tome da dopusti poljubac mogu samo reci da je to vec pitoma ptica. Moja Graskica je kod mene jako dugo, pocetkom maja ce biti 11 godina ali ovo o cemu ti pises je za mene odnosno za nju naucna fantastika jer ne pada joj na pamet da bilo sta uradi od toga. I meni bude ponekad zao sto nije pitoma da imam veeeliku mazu ali vremenom sam naucila cijeniti nesto drugo- cinjenicu da je zdrava iako je toliko toga preturila preko glave a i ja skupa s njom, sretna jer ima sve uslove za lijep zivot, cijeli dan je pustena, ima muzjaka koji je obozava, cijela soba je fakticki njihov veliki kavez a u onim pravim borave samo kada jedu i kada spavaju a isto tako odusevljava me njen karakter i volim je bas zato sto je takva- nema te hrane, tepanja i slicnih stvari koje bi od nje napravile nesto sto nije. Moje malo perlasto cudo je jedno pasivno, izrazito plasljivo i osjetiljivo a do neba tvrdoglavo stvorenje, cak i to sto nece doci meni na prst ili na rame i nema sanse da je mazim me nikada nije sprijecilo da uzivam u tome sto imam ljubimca :heart:

Offline alex02

• Senior
« Reply #34 on: 06.03.2017, 01:23:15 »
Dovoljno je samo da gledam u njih i srce mi puno <3...da ne pričam o sreći kada tiho šapuću ujutru dok se još nisam razbudio  :yes:
:158 tigrica:

Offline sssandrollina

• Član
« Reply #35 on: 06.03.2017, 17:38:45 »
Mozda da razmislite kroz neko veme da joj nabavite drustvo, mozda bi malo zivnula u paru. Verujem da na forumu mogu da se nadju takve price. A ako do toga dodje, nemojte zuriti i idite kod vise uzgajivaca i cekajte dok vam se neka pticica ne svidi po karakteru, lepo izaberete zivahnu pticicu i vasa curica ce sigurno biti malo dinamicnija sa takvim drustvom  :yes:

Offline anaanchy

• Junior
  • **
« Reply #36 on: 06.03.2017, 19:14:30 »
Da, svakako ću joj nabaviti društvo. Imam to u planu, ali sam mislila pričekati da je još malo pripitomi. Jer sam čitala dosta o tome kada su u paru da se vežu za sebe, a manje za vlasnika. Bar bi zbog curice htjela da se malo pripitomi, a ako joj sada nabavimo par, mislim da ce tek tada to biti nemoguca misija :thinking: Inače, ja sam kao dijete imala tigricu, nisam joj nikada nabavila par, jer je bila bas vezana za nas. Pobjegla mi je 4 puta iz kuce i vratila se. Bila je bas zivahna, nikad se nije bojala ruke, a sjecam se da smo je ja i brat zbog neupucenosti cesto hvatali rukom. Ali, nije joj nista smetalo. Dozivjela je preko 10 godina, naucila i da prica. Nadala sam se da ce i ova biti donekle slicna, ali ocito nisu sve raspjevane i zivahne. Jedino obozava kada dodjem s posla da joj otvorim krletku i tada leti po kuci i cvrci od srece :rofl: to su inace jedini trenuci gdje je cujem da cvrkuce :clap2:

Offline jelena911

• Junior
  • **
« Reply #37 on: 11.07.2017, 20:24:41 »
Samo da vam javim evo proslo je dosta vremena i nemamo vise problema sa napadima i vriskom ali jednostavno nas ignorišu. Mislim da nisu srećni ovde sa nama. Zbog toga razmišljamo da ih nekom poklonimo
« Last Edit: 11.07.2017, 20:29:21 by jelena911 »

Offline Skipi

• VIP
« Reply #38 on: 12.07.2017, 00:17:30 »
Pa, ako više nema problema kao ranije nego je to što vas ignorišu...po meni to nije razlog da pomisliš kako nisu sretni tu gdje jesu. Oni bi bili takvi i negdje drugo najvjerovatnije a što se mojih pernatih tiče da sam zbog toga pomislila da ih udomim to bi bilo jako davno. Nisam presretna što nemam maze koje uživaju u češkanju i ne dolaze kod mene ali- činjenica da su zdravi i ok što imaju jedno drugo pa makar ja bila marginalna uloga koja je tu tek za hranu, puštanje iz kaveza itd je meni ipak važnija :)

Offline aruena

• Senior
« Reply #39 on: 21.07.2017, 20:28:30 »
Potpuno se slažem sa svim što je Skipi napisala. Ako bi odlučila da ih udomiš, samo bi ih izložila nepotrebnom stresu. Ako ne beže od tebe svaki put kad im priđeš sve je u najboljem redu. Mene moj Kiki uglavnom ignoriše, a znam da nije nesrećan jer se igra i peva, dok druge dve tigrice vole da priđu i ćućore, iako nijedna neće ni na prst da mi stane, a kamoli da bude umiljata. Svaka ptica je posebna ličnost, a novije generacije tigrića su relativno plašljivije od onih od pre desetak-dvadeset godina.   
Poli, Loli, Frodo, Jana, Bjanka, Žuja, Pipin, Cacko, Cile, Lili, Vili, Mimi, Kiki, Cica, Tiki i Luna :heart:

Offline jelena911

• Junior
  • **
« Reply #40 on: 13.03.2018, 16:37:46 »
Nisam ih udomila jer nije bilo zainteresovanih, a ne želim da ih dam nekom pet centru jer bi ih razdvojili. Tako da smo osuđeni na život sa njima. Evo već je 2god kako su sa nama i pomaka nema. Trudila sam se pokušavala na sve načine da ih pripitomim ali to je čini mi se nemoguće.
Dobro je da tuča nije bilo od kada sam zadnji put ovde pisala ali se zato svađaju po ceo dan. To je vriska i dreka koja je nekad nepodnošljiva. Sa nama apsolutno nikakav kontakt nemaju. Sve što postoji sam im nabavila, voćkice, grančice, igračke itd. Pričala sa njima satima, danima čak sam im i pevala,  Mislim da je najveći problem što smo ih navikli na to da su pušteni još kad su bili mali tako da je sada nemoguće da ih naviknem na kavez.
Nemam ideju, postajem očajna. Bude nas ujutru, ne mogu na telefonu da razgovaram od vriske, dreke. Jednostavno loše utiču na kvalitet života. Ovo ne bih ni najgorem neprijatelju preporučila da uzme. :))
Pomalo sam ljubomorna na odnos koji vi imate sa vasim ptičicama ali mislim da postoji mogućnost da su ove moje psihički obolele.

Offline aruena

• Senior
« Reply #41 on: 18.03.2018, 14:33:33 »
Ako mnogo viču možda bi pomoglo da se kavezi na kratko pokriju krpom, to bi ih umirilo. Verovatno se stalno dozivaju, pošto su u posebnim kavezima. Treba i dalje da pokušavaš da ih pripitomiš, moj Cacko je tek posle tri godine hteo da mi stane na prst. Nudi im bar iz ruke, navići će se polako... Najvažnije je da su ptičice zdrave.  :yes:
Poli, Loli, Frodo, Jana, Bjanka, Žuja, Pipin, Cacko, Cile, Lili, Vili, Mimi, Kiki, Cica, Tiki i Luna :heart:

Offline jelena911

• Junior
  • **
« Reply #42 on: 29.03.2018, 19:59:38 »
A ne... nisu u odvojenim kavezima. Zajedno su. Bili su odvojeni samo nekoliko dana i tada se agresivnost smorila. Pusteni su van kaveza uglavnom.
Ako neko zna nekog ko bi ih udomio i ko bi umeo sa njima bila bih odlučna da ih dam. Ali ovako ne zelim da ih dam nekom pet shopu jer bi ih razdvojili a i plasim se kada bih postavila oglas da bi neko mozda uzeo samo jer su besplatni ili zbog dobrog kaveza. Mislim da mi nismo jednostavno sposobni da od njih napravimo ljubimce. Sigurna bih da bi neko stručniji od nas to uspeo. Ako ih pak niko nece mozda ce se kao i taj tvoj pripitomiti kad tad. Ja se nadam

Offline anaanchy

• Junior
  • **
« Reply #43 on: 26.01.2019, 11:56:21 »
Evo da se i ja javim. Vec je proslo dosta vremena otkad nam je u kucu dosao novi tigric, ali nazalost nije se uspio pripitomiti. Nemam uvjeta za 2 kaveza, pa sam ih nakon nekog vremena smjestila u jedan, ali stalno je prisutna nervoza, tuca i ostalo..ima dana kada se slazu, ali su rijetki. Novi tigric je uzasno istraumatiziran od samog pocetka, kada vidi ruku, kao da vidi djavla. Imam osjecaj da je vec negdje bio i dozivio sok..moja tigrica je stvarno bila odlicna prije njegova dolaska, prepitoma, dolazila bi stalno do nas, ljubila nas satima i ne bi se micala. Sada bjezi od nas. Primjetila sam i kada dodje da nam se javi ili sleti na rame, da novi tigric poludi na to i napada je svaki put, tako da je prestala da nam se javlja. Primjetila sam i da je nervoznija i agresivnija nego prije, kao da joj je on prenio svoju agresivnost. Zaista ne znam sta da napravim. Novi tigric nimalo nije socijaliziran, uzasno je agresivan i prema nama i prema njoj. Bila sam ja njih razdvaja u 2 kaveza, ali bude vike, traze da ih se spoji pa kada ih spojim medjusobno se napadaju, ali ne napada moja stara tigrica, koliko on. Ne znam stvarno sto napraviti. Najvise mi je zao sto nasa stara ne zeli zbog njega s nama ostvarivati vise nikakav kontakt. Nikad, ama bas nikad nas nije ugrizla, a sada kada se priblizim rukom, stalno napada i grize, bas je ne prepoznajem.

Offline aruena

• Senior
« Reply #44 on: 27.01.2019, 20:30:42 »
Uh,ako se tuku,tj. ako tigrić napada tigricu,ne bi trebalo da su u istom kavezu,nikako. Pitanje je trenutka kada će se neka od ptica povrediti. Ja bih pokušavala da pripitomim divlju tigricu davanjem bara iz ruke i isto tako da ponovo pripitomim nekadašnju mazu. Žao mi je  što je takva situacija. Inače je česta pojava da domaćini oponašaju novopridošle,isto se i meni desilo,pitoma tigrica je postala plašljiva zbog pridošlica. Srećno i javljajte nam novosti. Nadam se da će ipak sve biti bolje kad su razdvojeni. Neka se  bune,samo da su bezbedni. Ipak će se družiti dok su napolju.

papige.info na netu

Facebook grupa Tapatalk & Forum Fiend Instagram

uputstva

Postavljanje slika Postavljanje slika sa FB Postavljanje avatara

važne teme

Veterinari za ptice Voće i povrće Vitamini i minerali Lista stvari/bilja štetnih za ptice Prečke i igrališta